Kwalifikacja uzupełniająca przyspieszona

Jednorazowa wpłata
849 zł
System spłat ratalnych
1149 zł

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona to krótsza wersja kwalifikacji wstępnej uzupełniającej. Przeznaczona jest dla osób chcących wykonywać pracę w transporcie drogowym, ale potrzebują do niej uprawnień zarówno na pojazdy ciężarowe (kat. C lub C+E) jak i na autobusy (kat. D lub D+E) a uprawnienia te zdobyły

- kat. C (ewentualnie C1) po 10. września 2009

lub

- kat. D (ewentualnie D1) po 10. września 2008

i na jedną z tych kategorii ukończyły już kwalifikację wstępną ("pełną") lub kwalifikację wstępną przyspieszoną wtedy na drugą grupę kategorii mogą ukończyć właśnie kwalifikację uzupełniającą.

A zatem:

- jeśli ktoś zrobił kwalifikację wstępną na grupę kategorii D, D+E  wówczas na grupę kategorii C, C+E może skończyć jedynie kwalifikację wstępną uzupełniającą lub uzupełniającą przyspieszoną.

Kiedy jednak wybrać kwalifikację wstępną uzupełniającą (70 godzin) a kiedy kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną (35 godzin)? Rozstrzyga o tym wiek osoby starającej się o uprawnienia.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona to najlepsze rozwiązanie dla osób, które ukończyły 21 lat, jeśli chcą ją zrobić dla kategorii C i C+E gdyż nie podlegają ze względu na wiek żadnym ograniczeniom.

Reasumując:

- Jeśli jesteś w wieku od 18 do 21 lat, masz kat. C lub C+E, nie chcesz mieć ograniczeń „tonażowych” i nie chcesz czekać do 21 roku życia, musisz skończyć kwalifikację wstępną uzupełniającą. Jeśli skończyłeś 21 lat, wówczas zrób kwalifikację wstępną uzupełniającą przyspieszoną.

Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona kończy się egzaminem teoretycznym w postaci testu składającego się wyłącznie z części specjalistycznej (dla kat. C, C+E). Po zdaniu egzaminu (przed komisją powoływaną przez wojewodę) otrzymasz Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej.

Grupa Akademia oferuje:

 • Kwalifikacja wstępna uzupełniająca przyspieszona składa się z 35 godzin zajęć dydaktycznych (33 godziny teorii i 2,5 godziny praktyki).
 • Możliwość płatności ratalnej, bez prowizji i odsetek. System spłaty rat ustalany jest indywidualnie z kursantem, z uwzględnieniem jego możliwości.
 • Kursant sam określa liczbę rat.
 • Możliwość wyboru kursu ekspresowego bez dodatkowych opłat.
 • Możliwość wyboru kursu w formie e-learning, dostęp do platformy internetowej zawierającej kompleksowe informacje i materiały szkoleniowe.
 • Instruktorzy doskonalenia techniki jazdy oraz prowadzący z wysokimi kwalifikacjami.
 • Najnowocześniejszy w Polsce symulator warunków specjalnych.

Sprawdź dlaczego Zawodowa Akademia działająca w ramach Grupy Akademia to najczęstszy wybór szkoły nauki jazdy!

INFRASTRUKTURA SZKOLENIOWA

 • Posiadamy trzy największe place manewrowe w województwie łódzkim. Obiekt przy ulicy Gdańska 28, miejscowość SłowikObiekt przy ulicy Maratońskiej 102a w Łodzi. To dawna siedziba Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Rozbudowując ją stworzyliśmy największy plac manewrowy w regionie. Zlokalizowany "po sąsiedzku", w bliskiej odległości od nowej siedziby WORD Łódź, na obszarze tzw. tras egzaminacyjnych. Jest doskonale wyposażony, utwardzony, oświetlony, ogrodzony i monitorowany. Wyposażony w zaplecze techniczne, sanitarne, przebieralnie i parking dla klientów. To blisko 22.000 metrów kwadratowych powierzchni. Na obiekcie znajduje się również nasze biuro oraz sale wykładowe. Obiekt przy alei Jana Pawła 65 w Łodzi (obok ul. Obywatelskiej) to doskonale skomunikowany plac manewrowy o wielkości prawie 10.000 metrów kwadratowych. Oświetlony, utwardzony, ogrodzony, parking dla klientów, na miejscu znajduje się nasze biuro.
 • Egzamin państwowy na wszystkie kategorie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi przeprowadza przy ulicy Nowy Józefów. Lokalizacja naszych placów manewrowych przy ulicy Maratońskiej 102a oraz alei Jana Pawła gwarantuje całkowitą dostępność tzw. tras egzaminacyjnych bez konieczności dojeżdżania do nich. Egzaminy państwowe odbywają się na ulicach obok naszych centrów szkoleniowych.
 • Dysponujemy siedmioma placówkami szkoleniowymi, gwarantując bliskość i dogodny dojazd. Akademia Centrum (ul. Andrzeja Struga 7), Akademia Retkinia (ul. Maratońska 102a), Akademia Górna (al. Jana Pawła), Akademia Widzew (ul. Sacharowa 6/8), Akademia Bałuty (ul. Łagiewnicka 103), Akademia Dąbrowa (ul. Rydza Śmigłego 47), Akademia Ozorków (ul. Nowe Miasto 13).

KADRA SZKOLENIOWA        

 • Posiadamy największą w Łodzi wykwalfikowaną kadrę instruktorów nauki jazdy oraz instruktorów doskonalenia techniki jazdy. Oferujemy możliwość realizacji szkoleń z jednym lub różnymi instruktorami w zależności od oczekiwań kursanta. Oprócz olbrzymiej wiedzy i predyspozycji do realizacji zawodu posiadają ogromną cierpliwość i wyrozumiałość. 
 • Grupa Akademia od kilku lat utrzymuje się w czołówce zdawalności egzaminu państwowego w regionie, wyniki zdawalności sprawdzaj zawsze u źródeł w raporcie opracowanym na podstawie danych z Word Łódź.    

FLOTA SZKOLENIOWA

 • Szkolenie odbywa się na tych samych pojazdach które posiada w dyspozycji Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi, MAN TGL 12.240.Posiadamy największą flotę pojazdów szkoleniowych w regionie.   
 • Istnieje możliwość odbycia państwowego egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego z wykorzystaniem pojazdu szkoleniowego Akademii
 • Posiadamy pojazd z systemami dającymi prawo do realizacji szkoleń kierowców zawodowych (Kwalifikacje).

REALIZACJA KURSU     

 • Szkolenia 7 dni w tygodniu (kursy tygodniowe i weekendowe), w godzinach od 6.00 do 22.00.     
 • Możliwość indywidualnego ustalania dni i godzin szkoleń.   
 • Zajęcia teoretyczne odbywają się w zamkniętych blokach tematycznych. Elastyczne terminy spotkań umawiane są bezpośrednio pomiędzy kursantami a instruktorem. Oferujemy również możliwość bezpłatnego powtórzenia przez kursanta wybranych zagadnień teoretycznych.
 • Możliwość odbycia kursu w tydzień, bez konieczności wyboru kursu indywidualnego.
 • Kursy kierowane do każdej grupy wiekowej.
 • Materiały szkoleniowe – APLIKACJA GRUPY AKADEMIA (pytania egzaminacyjne, możliwość bezpłatnej aktualizacji, funkcja nauki i egzaminu. Dla zainteresowanych możliwość zakupu podręcznika.
 • Nielimitowany czas ćwiczeń testów na komputerze.
 • Możliwość wjazdu na plac manewrowy WORD Łódź.
 • Jazdy po trasach egzaminacyjnych.
 • Możliwość płatności ratalnej, bez prowizji i odsetek. System spłaty rat ustalany jest indywidualnie z kursantem, z uwzględnieniem jego możliwości. Kursant sam określa liczbę rat.
 • Możliwość wyboru miejsca rozpoczęcia i zakończenia jazdy (pod domem, szkołą, pracą kursanta).
 • Kurs indywidualny gwarantujący całkowite dopasowanie się dni i godzin szkolenia do dyspozycji kursanta, zarówno części teoretycznej i praktycznej.

Zapraszamy do wyboru naszych siedmiu placówek - Akademia Retkinia, Akademia Górna, Akademia Centrum, Akademia Widzew, Akademia Bałuty, Akademia Dąbrowa, Akademia Ozorków.

Zachęcamy do skorzystania z innowacyjnej formuły E-Akademia służącej do zapisania się na kurs przez internet! Wystarczy wybrać zakładkę E-Akademia. Nasz system pozwoli na komfortowe podpisanie umowy z uwzględnieniem wszystkich jej aspektów oraz całej naszej oferty.